Tagamaks FAKRO katuseaknede töökindlus terve nende eluea vältel, on soovitatav aknaid regulaarselt puhastada. Keelatud on kasutada süttivaid aineid, eelkõige PVC akende puhul.
Allolevate FAKRO akende mudelite hinged võimaldavad raami pöörata 180°, mis lihtsustab akende pesemist:
Tõstetud hingedega akende raami saab pöörata 160°. Raami küljes olev riiv lukustab akna pesuasendisse.
Pikendamaks pinnakatete vastupidavust, on soovitatav teostada nende hooldus:
Kaitsmaks kasutamisest tingitud mehaanilisi vigastusi edasiste kahjude eest, käitu järgnevalt:
Kasutamine puitakende puhul:
XMP |
XMU |
Teatud niiskuse ja sisetemperatuuri koosmõjul võib tekkida nii-öelda kastepunkt, mille puhul võib klaaspaketi sisepinnal tekkida kondensatsioon. Selle põhjuseks on ebapiisav ventilatsioon ning liigniiskus, probleemi vältimiseks on soovitatav ruumi korralikult ventileerida ning kütta.
Klaaspaketi välispinnal tekkiv kondensatsioon annab märku klaaspaketi headest isolatsiooniomadustest ning ei ole märk defektsest tootest.
Katuseaknede hingesid peab iga paari aasta järel õlitama.
Lehed ning muu mustus tuleb vähemalt kord aastas ääriseplekkidelt eemaldada, sellega tagatakse vihmavee korrektne äravool.
Lume sulamisest tekkiva vee kogunemise vältimiseks on soovitatav eemaldada akna ümber kogunev lumi.
Toidu tegemine, nõude pesemine, vanni võtmine, taimede kastmine jne. tõstavad ruumi niiskustaset. Liigniiskuse peab koos kasutatud õhuga ruumist välja juhtima, värske õhu juurdevool tagatakse akna ventilatsiooniklapiga või akna avamisega. Väga oluline on ventileerida värskelt renoveeritud või ehitatud ruume kuna nende niiskustase on ehitustegevuse (krohvimine, tapetseerimine, müürimine ja värmine) tagajärjel tavapärasest kõrgem.
Kondensatsioon tekib kui soe niiske õhk puutub kokku külmade pindadega, näiteks vihmasajus auto tuuleklaasi sisepinnal või talvel tuppa sisenedes prillidel.
Katuseakende olemus ja asukoht teevad need kondensatsioonile eriti vastuvõtlikuks, kondensatsiooni teke akendel on omakorda märk ruumi ülemäärasest niiskustasemest.
Parim viis kondansaadi tekke vältimiseks on tõhus ventilatsioonisüsteem. Et ventilatsioonisüsteem töötaks korralikult peab olema tagatud pidev värske õhu juurdevool.
Kondenseerumist saab piirata ka akna all küttekeha kasutades. Juhtudel kui kasutatakse aknalauda, peab aknalaua ja seina vahele jätma vahe, et tagada korrektne õhuringlus.
FAKRO katuseakendele paigaldatud ventilatsiooniklapp tagab pideva värske õhu juurdevoolu. FAKRO katuseakende sulgurite ehitus võimaldab akent lukustada kolmes positsioonis, nii saab turvalisust ohtu seadmata tekitada õhutusava mis suurendab värske õhu juurdevoolu hulka. Ülemise lukustusriiviga saab akna lukustada avatud olekus.
Kõik FAKRO katuseaknad on varustatud ‘soojade’ klaaspakettidega mis saavutavad U-arvu (soojusjuhtivustegur) 1.0 W/m2K.
Tektum OÜ Tel: +372 5559 0654 |
© 2017 FAKRO. Kõik õigused kaitstud.